Bez znieczulenia

Kontynuując cykl spektakli problemowych i profilaktycznych takich jak: "Skaza", "Przerwany lot", "Zakręt" itp., Teatr ZWIERCIADŁO chce Państwa zaprosić na prapremierę sztuki pt. "Bez Znieczulenia".
Darek - dorastający wychowanek Domu Dziecka ma opuścić bramy ośrodka. Jego obawy przed samodzielnością przerastają jego wyobrażenia o dorosłym życiu.
Agata - wolontariuszka i koleżanka ze szkoły zapoznaje go ze starszym, schorowanym człowiekiem, który dzięki swojemu doświadczeniu pragnie chłopca przestrzec przed konsekwencjami złych poczynań.
"BEZ ZNIECZULENIA" jest przestrogą dla młodych ludzi, którzy uciekają w inny, wyimaginowany świat.
Sztuka łamie utartą tezę, że problemy plus używki, alkohol lub narkotyki, dopalacze równa się ulga. Złudna wydaje się ulga, która po chwili staje się cierpieniem, cierpieniem i jeszcze raz cierpieniem.
Autor "BEZ ZNIECZULENIA" pragnie także postawić problem odpowiedzialności rodziców, którzy w pogoni za sukcesem i awansem tracą kontakt ze swoimi dziećmi.
I jak mówi jeden z bohaterów spektaklu - lekarz neurochirurg: "(...) są sieroty, które mają ojca i matkę… tak, sieroty, które mają rodziców, a jakoby ich nie mieli... ...Często spychając odpowiedzialność za wychowanie na barki pedagogów i nauczycieli...".
Sensacyjna akcja oraz zaskakujące zakończenie
to dodatkowe walory tej pełnej moralnych wyzwań sztuki.

© go2.com.pl