... dopóki kochamy

Teatr ZWIERCIADŁO przygotował ważny w swojej pietnastoletniej działalności spektakl. Ważny - bo obejmujący istotne dla Polaków sprawy mieszczące się w słowach: Bóg, honor, ojczyzna.

Główną postacią jest Urszula Ledóchowska wyniesiona na ołtarze przez Papieża w dniu 18 maja 2003r. Jej piękne patriotyczne teksty, odwołujące się do miłości ojczyzny - Polski - są największym walorem tego spektaklu. W tle - historia Polski, czasy Józefa Piłsudskiego, okres po uzyskaniu niepodległości, pieśni legionowe, ostatnie dni przed wybuchem II wojny światowej. Przedstawienie wzbogacają fragmenty „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II, który stanowi duchowy patronat nad życiem Św. Urszuli. Jego teksty i myśli prezentowane w spektaklu stanowią filozoficzny drogowskaz na dalsze lata naszej rzeczywistości.

Autor spektaklu - aktor, reżyser - Krzysztof Kaczmarek - był uczestnikiem osobistej audiencji w Watykanie u Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzieli się z widzami refleksją, wspomnieniami, a także ostatnią korespondencją z Papieżem i Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

© go2.com.pl