o nas

"JEŚLI CHOCIAŻ JEDEN WIDZ WYJDZIE Z NASZEGO SPEKTAKLU Z POSTANOWIENIEM,
ŻE NA STADION NIE ZABIERZE PAŁKI CZY NOŻA,
NIE WEŹMIE UDZAŁU W BÓJKACH ULICZNYCH,
NIE BĘDZIE BRAĆ NARKOTYKÓW I PRZESTANIE PIĆ ALKOHOL,
PRZECIWSTAWI SIĘ AGRESJI
BĘDZIE TO NASZ WIELKI SUKCES!"

Słowa te skierowałem do Ojca Świętego Jana Pawła II podczas prywatnego spotkania w Watykanie w 2000 r. Wręczałem wówczas naszemu Papieżowi wyjątkowy plakat mojej sztuki pt. "Piąte Przykazanie" z pięćsetnego zagranego spektaklu.

Te myśli, to przesłanie a raczej artystyczne credo przyświecało mi od chwili, kiedy tworzyłem przed laty autorski Teatr ZWIERCIADŁO. To już mój, aktorów, organizatorów, realizatorów i naszego biura dwudziesty sezon artystyczny.

A było to tak niedawno...

Po skończeniu studiów w PWSFTv i T w Łodzi i po jedenastu latach pracy w Teatrze Nowym w Łodzi wówczas pod wodzą znakomitego Kazimierza Dejmka, postanowiłem pójść własną, artystyczną drogą. Wtedy wokół mnie zebrali się moi koledzy aktorzy, którzy są ze mną do dzisiaj. Dołączają do nich nowi absolwenci szkół artystycznych. Razem wyruszamy w teatralną podróż. Nasze spektakle gramy między innymi w Łodzi, w Warszawie, Bydgoszczy, Zakopanem, Białymstoku, Suwałkach, Zgorzelcu, Zamościu a także w małych i maleńkich miejscowościach, gdzie nie ma teatru. Mamy już swoich stałych, wspaniałych widzów niemal w całej Polsce, ale zawsze z wielką przyjemnością poznamy nowych.

A zatem do zobaczenia! Zapraszamy do naszego Teatru ZWIERCIADŁO.

Krzysztof Kaczmarek

© go2.com.pl