Od zaraz Święty

Nasza najnowsza premiera to spektakl z okazji 30. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II pt. "OD ZARAZ ŚWIĘTY". Akcja sztuki zaczyna się w chwili zamachu na Placu św. Piotra, 13 maja 1981 r., a kończy w dniu śmierci Papieża, 2 kwietnia 2005 r. W spektaklu jest wiele odniesień do Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, które zajmowały szczególne miejsce w życiu i wspomnieniach Jana Pawła II. W przedstawieniu zostały użyte teksty Ojca Świętego oraz autentyczne nagrania z Jego przemówień. Spektakl został ubogacony muzyką klasyczną, m.in. utworami Fryderyka Chopina.

Do spektaklu zaprosiłem już po raz drugi s. Danutę Nowak - urszulankę SJK z Pniew, a także mojego wieloletniego aktora Michała Kreta.

20 października zaprezentowaliśmy spektakl w redakcji tygodnika katolickiego NIEDZIELA. w Częstochowie.

Teraz ruszamy z przedstawieniem w Polskę!

Opiekę organizatorską nad tym spektaklem objęła s. Aleksandra Topola (tel.603 586 173) urszulanka SJK z Łodzi. Konsultacja historyczna: Matka Generalna Franciszka Sagun SJK.

Mam wielki sentyment do tego spektaklu. Wspominam moje osobiste spotkanie z Ojcem Świętym w Watykanie w 2000 r. a także urokliwe Stawiska na Kaszubach, gdzie podczas tegorocznego lata pisałem tę sztukę.

Krzysztof Kaczmarek

© go2.com.pl