Przerwany lot

"Przerwany lot" to sztuka będąca ostatnią częścią tryptyku (wcześniej "Drzazgi" - opowieść o narkomanie i niewidomej, "Piąte przykazanie" - dramat ojca, którego syn zamieszany jest w zbrodnię po meczu piłkarskim) podejmującego ważne problemy społeczne.
Tym razem główny bohater – młody, obiecujący pilot samolotów pasażerskich zostaje wciągnięty w szpony potwornego nałogu, jakim jest alkoholizm. Powoli stacza się na dno, z którego wkrótce nie ma wyjścia. Traci najbliższych, przyjaciół, pracę. Czy uda mu się wyjść i przeciwstawić strasznej chorobie? Czy wreszcie się otrząśnie? To wszystko zobaczycie w niezwykle interesującej, psychologicznej a na końcu sensacyjnej akcji sztuki, kiedy to bohater będzie musiał podjąć bardzo ważne decyzje, aby uratować pasażerów Boeinga przed katastrofą.
Wierzymy, że sztuka ta stanie się nie tylko dydaktyczna, ale będzie przestrogą dla tych młodych ludzi, którzy z taką łatwością sięgają po kieliszek.
Autor składa szczególne podziękowania pilotowi lotnictwa morskiego komandorowi inżynierowi Zbigniewowi Kaczmarkowi za specjalistyczną konsultację i pomoc przy pisaniu sztuki.

PRZERWANY LOT zrealizowany przez autora i reżysera - Krzysztofa Kaczmarka w Teatrze im.A. Sewruka w Elblągu - paŸdziernik 2009 r. www.teatr.elblag.pl

© go2.com.pl