W zamęcie

Ostatnio słyszymy o młodych przestępcach, którzy popełniają najcięższe zbrodnie bez motywu. Często pod wpływem alkoholu, narkotyku. Na zadawane im pytanie - Dlaczego to zrobili? - odpowiadają - Nie wiem. Dorośli zastanawiają się, co przyczynia się do rosnącej fali przemocy i agresji wśród młodzieży. Problem oczywiście jest złożony i ważny. Jak powstrzymać ten niedobry trend? Kto i co może w tym pomóc? Proponowana sztuka teatralna podejmuje ten temat.
Dziennikarka w poszukiwaniu sensacji dla swojej gazety trafia do więzienia i opisuje przypadek młodego chłopaka, który zabił człowieka. W jego domu znaleziono ponad 100 filmów sensacyjnych, horrorów i thrillerów. Artykuł ten wywołuje falę dyskusji w prasie, telewizji i porusza opinię publiczną. Przynosi rozgłos nieznanej do tej pory dziennikarce, która sugeruje, że obrazy pełne przemocy i sadyzmu pokazywane w filmach przyczyniają się do wzrostu nieumotywowanej agresji wśród młodych ludzi Czy twórcy filmowi wymyślający coraz bardziej wyrafinowane okrucieństwa dla podniesienia poziomu adrenaliny widza są całkiem bez winy? Płyty z tego typu filmami dostępne są już dzieciom. Czy to może pozostać bez wpływu na psychikę tych ludzi? Co na to twórcy filmów? - to główne tematy wywołanych dyskusji w prasie i tv.
Dziennikarka, widząc swój sukces, postanawia kontynuować sensacyjny temat i wchodzi w układ z młodym więźniem. On dostarcza jej tematów do gazety z własnego życia a ona w zamian pomaga mu znaleźć osobę, na której mu bardzo zależy. Jak ta osoba wpłynie na jego dalsze losy? Czy w tym mrocznym świecie jest miejsce na miłość?
W sztuce występują 4 postacie - MŁODY CHŁOPAK I DZIEWCZYNA, DZIENNIKARKA I PSYCHOLOG oraz inne osoby występujące w filmach pokazywanych w trakcie przedstawienia. Czas trwania - 1 godzina 15 minut.
Po obejrzeniu spektaklu wychowawcy i pedagodzy mogą zrealizować z młodzieżą zaproponowany przez nas ciekawy scenariusz zajęć.

© go2.com.pl