Zakręt

Kontynuując cykl spektakli problemowych i społecznych takich jak: "Drzazgi", "Piąte przykazanie", "Przerwany lot", chcemy zaprosić Państwa na kolejny spektakl pt. "Zakręt".

Autor - twórca poprzednich propozycji - podejmuje w sztuce ważny problem odpowiedzialności młodych ludzi. Jacek - główny bohater - maturzysta - syn znanego polityka powoduje po pijanemu wypadek drogowy. Ucieka z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Jak na jego dalsze życie wpłynie spotkanie oko w oko z ofiarą? Jaka będzie reakcja ojca, szkoły, rówieśników? Odpowiadając na te pytania, autor pragnie także postawić problem odpowiedzialności rodziców, którzy w pogoni za pieniędzmi, sukcesem, awansem bardzo często obwiniają szkołę za złe wychowanie swoich dzieci. Poświęcają im zbyt mało czasu, spychając całą odpowiedzialność na barki pedagogów i nauczycieli. W sztuce jest mowa o dopalaczach, które aktualnie łowią kolejne ofiary wśród młodych nieświadomych niebezpieczeństwa ludzi.

Podczas spektaklu wyświetlany jest krótki film a sensacyjna akcja oraz zaskakujące zakończenie, to dodatkowe walory pełnej moralnych wyzwań sztuki.

Krzysztof Kaczmarek

© go2.com.pl